استاندار ایلام با بیان اینکه این استان از تمام مزیت‌ها برای تبدیل شدن به پارس غربی برخوردار است، گفت: توسعه میادین نفت و گاز استان در دستور کار قرار دارد.
حسن بهرام‌نیا روز چهارشنبه با ابوذر شفیعی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه نفت و گاز گفت: استان ایلام از ۶ درصد منابع نفتی و ۱۱ درصد منابع گازی برخوردار است.
بهرام‌نیا اظهار کرد: ظرفیت بالای نفت و گاز در ایلام موجب شده است این استان برای پارس غربی هدف‌گذاری شود.
استاندار ایلام با بیان اینکه توسعه میادین نفت و گاز استان منجر به توسعه استان و اشتغالزایی جوانان خواهد شد، افزود: تکمیل پروژه‌های نفت و گاز استان در دولت سیزدهم به طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران نیز در این دیدار با تأکید بر ظرفیت‌های کم‌نظیر استان در حوزه انرژی گفت: توسعه مناطق نفتی استان در دستور کار شرکت مهندسی و توسعه نفت قرار دارد.
بهرام‌نیا همچنین در دیدار با رئیس و معاونین حوزه‌های علمیه استان ایلام گفت: خدمتگزاری به مردم یک فرصت طلایی است تا بتوانیم در راستای کمک به توسعه استان و خدمت به مردم عزیز حرکت کنیم و حمایت‌های معنوی حوزه‌های علمیه و ائمه محترم جمعه در این مسیر راهگشا خواهد بود.
وی اظهار کرد: یکی از مهمترین رویکردها در استان، پیگیری در جهت تقویت حوزه‌های علمیه است و رئیس حوزه‌های علمیه استان سرمایه بزرگی برای استان محسوب می‌شود.
بهرام‌نیا با بیان اینکه سرمایه‌های ارزشمندی در حوزه‌های علمیه استان وجود دارد، افزود: حمایت و تقویت حوزه‌های علمیه وظیفه دینی است و علیرغم اینکه در گذشته کمتر به حوزه‌ها توجه شده اما نیازمند برقراری توازن در این رابطه هستیم.
استاندار ایلام بالندگی کشور را در گرو تقویت همزمان حوزه‌های علمیه و دانشگاها عنوان کرد و گفت: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی از جمله حوزه‌های علمیه را جزو اعتقادات دینی خود می‌دانیم.
بهرام نیا خاطرنشان کرد: در این راستا و در دولت سیزدهم طی سال گذشته ۲۲ میلیارد و ۸۲۵ میلیون تومان برای تقویت حوزه‌های علمیه در نظر گرفته شد که از این میزان اعتبار، ۱۴ میلیارد و ۷۳۱ میلیون تومان تخصیص یافت.
وی اضافه کرد: در راستای تکمیل پروژه حوزه علمیه برادران ۸ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۶ میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است، همچنین برای مرکز خدمات حوزه‌های علمیه مبلغ ۶ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۴ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است، به منظور تقویت حوزه علمیه خواهران نیز ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار لحاظ شده که ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن محقق شد.
استاندار ایلام افزود: سال گذشته در مجموع ۶۵ درصد اعتبارات حوزه‌های علمیه محقق شد و امیدواریم با تأمین اعتبار لازم، پروژه‌های مربوط به حوزه‌های علمیه زودتر به سرانجام برسند.
حجت‌الاسلام مرادبیگی رئیس حوزه‌های علمیه استان نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های استاندار ایلام در تقویت حوزه های علمیه استان، گزارشی از عملکرد حوزه‌های علمیه استان در حوزه های مختلف ارائه کرد.

برچسب ها :ناموجود