مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه کارکرد بدون حادثه در این پالایشگاه از مرز 8 میلیون نفر ساعت عبور کرده، گفت: در سال گذشته، کارکرد بدون حادثه در این واحد صنعتی 3 میلیون و 174هزار و 48 نفر ساعت به ثبت رسیده است.
روح اله نوریان افزود: التزام همگانی به قواعد و مقررات بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل و رعایت شایسته اصول و الزامات ایمنی، دقت و مسئولیت پذیری کارکنان از مهم ترین عوامل در بهبود شاخص های HSE و ثبت رکورد ساعت کار بدون حادثه در این مجموعه بوده است.
وی با اشاره به اینکه از سال 99 تاکنون ساعت کار بدون حادثه در این مکان صنعتی از مرز 8 میلیون و 287 هزار نفر ساعت عبور کرده است، اظهار داشت: اين شرکت در اجرا و استمرار سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و آتش نشانی، محیط زیست و پدافند غیرعامل تلاش های قابل قبولی انجام داده و همواره سعی دارد با نگاه فرآيند محور، اهتمام به الزامات ايمني و ارائه آموزش‌هاي هدفمند، این مهم را گسترش دهد.
نوریان با بیان اینکه در طول سال گذشته 5 هزارو 806 پروانه انجام فعالیت صادر شده است، تصریح کرد: از این تعداد 708 پروانه شعله باز، 3 هزارو 978 پروانه کار گرم، 249 پروانه کار سرد و 871 مورد کار روزمره بوده است.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: در طول سال گذشته 166 مورد عوامل با پتانسیل خطر در سطح نواحی فرآیندی و غیرفرآیندی گزارش شده که توسط واحد های ذیربط اقدام اصلاحی برای رفع خطر انجام شده است.
نوریان با بیان اینکه در این دوره زمانی 166گزارش شرایط و اعمال نا ایمن پیگیری و انجام شده است، افزود: در سال 1401 یکهزار و 413 مورد خطر در نواحی فرآیندی و غیرفرآیندی شناسایی شده که از این تعداد یکهزار و 373 مورد از آنها ریسک های قابل قبول، 40 مورد قابل تحمل و هیچگونه ریسک غیرقابل قبولی مشاهده نشده است.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه سال گذشته هیچ گونه حادثه منجر به فوت و ناتوان کننده‌ای در این واحد صنعتی رخ نداده است، افزود: به منظور توسعه فرهنگ ایمنی، آموزش و بازآموزی موارد مهم ایمنی توسط پرسنل شرکت و افراد مراجعه کننده به نواحی فرآیندی بیش از 45 هزار نفر ساعت دوره آموزشی از جمله دوره آموزشی ایمنی و آتش نشانی عمومی برای کلیه پرسنل و خانواده آنها، دوره تخصصی کار در ارتفاع، دوره بازآموزی پرمیت، دوره های تخصصی لحاظ شده در پیمان های جاری شرکت و غیره با مشارکت کارشناسان ایمنی و آموزش شرکت و اساتید بومی در حوزه‌های تخصصی HSE در این دوره زمانی برگزار شده است.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه ماموریت این واحد با هدف تولید ایمن، پاک و پایدار بسیار خطیر است و نباید در اجرای آن سهل انگاری شود، تصریح کرد: استقرار منظم سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در این شرکت با سرلوحه قرار دادن و تمرکز بر موضوعات بهداشت، ایمنی و آتش نشانی، محیط زیست و پدافند غیرعامل، شرایط لازم برای بهبود، بهره وری و تعالی سازمان را فراهم آورده است.
نوریان از برگزاری 52 مانور در سطوح 1و 2 و 3 در سال گذشته خبر داد و گفت: این تعداد مانور به صورت داخلی و رزمایش های مشترک شرکت های تابعه وزارت نفت در سطح استان و با مشارکت دستگاه های پشتیبانی، امدادی، امنیتی و انتظامی استان برگزار شده است.
وی اظهار داشت: در طول سال گذشته حدود 9 هزار نفر ساعت استندبای فعالیت‌های با ریسک بالا توسط همکاران آتش نشانی این مجموعه انجام گردیده است.

برچسب ها :ناموجود