حسن بهرام نیا روز سه شنبه در جلسه شورای اقامه نماز در دفتر نمایده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار کرد: فلسفه قیام عاشورا احیای نماز و امر به معروف و نهی از منکر است، لذا توجه به مقوله نماز باید جزو اولویت های مسئولان و کارگزاران باشد.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته وزیر میراث فرهنگی از اقدامات صورت گرفته در زیرساخت های بین راهی از جمله ساخت سرویس های بهداشتی در استان ایلام تقدیر کردند، افزود: ۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در مسیرهای ارتباطی بین راهی در استان برای اربعین در حال ساخت است.
استاندار ایلام تاکید کرد: پیشرفت این پروژه ها ۵۰ درصد است که تا اربعین بخش قابل توجهی از آنها به بهره برداری خواهد رسید.
بهرام نیا با اشاره به اینکه یکی از اولویت اصلی مسئولان استان ایلام ساماندهی مساجد و نمازخانه های بین راهی بوده است، افزود: در همین ارتباط بازدیدهای میدانی متعددی از نمازخانه و مساجد بین راهی استان به خصوص در مسیرهای مهران انجام شده است.
استاندار ایلام افزود: بخش زیادی از مشکلات زیرساخت های نمازخانه ها و مساجد بین راهی حل شده است، افزود: ساخت چند مسجد و نمازخانه بین راهی برای اربعین نیز در مسیر ایلام-مهران، پارکینگ اربعین، پایانه برکت و… نیز مهران نیز در حال اجرا است.
بهرام نیا بیان کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی استان ایلام نیز در زمینه تجهیز و نوسازی نمازخانه ادارات اهتمام ویژه داشته باشند، هرچند کارهای خوبی در استان در این زمینه شروع شده ولی ما راضی نیستیم.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه رعایت حقوق شهروندی اصل و اساس کار مسئولان استان ایلام باشد، افزود: انتظار داریم مدیران برای ارتقای سطح توسعه زیرساخت های نمازخانه ها در سال جاری بیشتر از گذشته کار کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام نیز افزود: پروژه های متعددی برای توسعه زیرساخت نمازخانه های پایانه مرزی مهران انجام شده و ساخت ۲ نمازخانه نیز در پایانه برکت با تجهیزات کامل در ساخت است.
سیدزاهدین چشمه خاور افزود: برنامه راهداری استان ایلام تجهیز نمازخانه های بین راهی در مجتمع های خدمات رفاهی است.

برچسب ها :ناموجود