آذرنوش عموزاده اظهار کرد: تولیدکنندگان با استدلال اینکه قیمت مرغ در سایر استان های کشور بالاتر از ایلام است، از عرضه مرغ به کشتارگار اجتناب می کنند.
وی افزود: هم اکنون قیمت مرغ در ایلام به ازای هر کیلو ۷۹۰ هزار ریال است که نسبت به نرخ گذاری این ماده خوارکی در استان های دیگر تفاوت دارد و همین عدم یکسانی قیمت باعث بروز مشکلاتی در استان شده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی ایلام ادامه داد: مرغداران قیمت تمام شده نهاده های طیور، جوجه یک روزه و دیگر هزینه های تولید یک مرغ را در برابر قیمت عرضه آن بالا و بدون صرفه اقتصادی می دانند و خواهان افزایش بهای مرغ در استان هستند.
عموزاده میزان مرغ مورد مصرف استان ایلام ۲۳ هزار قطعه در روز است در حالیکه مقدار تولید آن از میزان مصرف استان بالاتر و بیشتر است.
وی یادآور شد: ماه گذشته یک میلیون و ۶۴۴ هزار قطعه مرغ با ۲.۰۲ برابر نیاز مصرف استان توسط ۹۴ واحد مرغداری تولید شد که نسبت به ماه خرداد افزایش ۵۰ درصدی نشان می دهد.
وی تاکید کرد: موضوع معضل عرضه مرغ در استان در قالب قرارگاه امنیت غذایی با حضور اتحادیه مرغداران و دستگاه های مرتبط، مورد بررسی و تصمیم گیری قرار می گیرد.
استان ایلام دارای ۴۰۰ واحد دارای مجوز مرغداری است که توان تولید مرغ تا ۶ برابر نیاز استان را دارند.

برچسب ها :ناموجود