استاندار ایلام در نشست مشترک وزرای کشور جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق با اشاره به میزبانی شایسته سال گذشته کشور عراق در اربعین از زوار، گفت: میزبانی شایسته کشور عراق در سال گذشته موجب شد که امسال زوار بیش از گذشته رغبت داشته باشند برای زیارت وارد کشور عراق شوند.
وی با قدردانی از اقدامات زیرساختی صورت گرفته در مرز مهران و همکاری و مساعدت استاندار واسط عراق برای خدمات‌دهی و تسهیل در تردد زوار، افزود: در نقطه صفر مرزی مهران با کشور عراق مقرر شده بود اتاقک‌های مشترک و سایبان ساخته شود ‌که خواستاریم این مهم در اسرع‌وقت اجرایی شود.
نماینده عالی دولت در استان ایلام به میزان آبرسانی به زوار در کشور عراق اشاره کرد و بیان داشت: برای اربعین امسال روزانه ۳۰ تانکر آب برای مصرف زوار به آن‌سوی مرز ارسال می‌شود.
دکتر بهرام‌نیا با تاکید بر حل مشکل آب و برق در کشور عراق برای ایام اربعین گفت: برای تسهیل در تردد زوار نیاز است ۱۵۰ گیت برای ایام اربعین آماده سرویس شود.
استاندار ایلام در ادامه از فعالیت موکب جواد الائمه (ع) در کشور عراق خبر داد و بیان داشت: این موکب با تمام توان در ایام اربعین به زوار خدمات‌رسانی می‌کند.
وی در ادامه از کاهش مدت زمان عبور زوار از گیت‌های گذرنامه خبر داد و گفت: با اقدامات صورت گرفته، مدت زمان بررسی پاسپورت‌ها به کمتر از ۴ ثانیه می‌رسد و امسال شاهد ازدحام در ورودی گیت‌ها نخواهیم بود.

برچسب ها :ناموجود