حسن بهرام نیا روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه در خصوص سفر ریاست‌جمهوری به استان با اشاره به مهم ترین پروژه های در دست اجرا اظهار داشت: سامانه گرمسیری یک ابرپروژه در ایلام است که ۱۷ کیلومتر کانال با قطر پنج متر در این طرح انجام شده است.
وی عنوان کرد: ۲۰ هزار میلیارد ریال در دولت سیزدهم برای سامانه گرمسیری سرمایه گذاری شده است.
استاندار ایلام ادامه داد: ۷۵ هزار میلیارد ریال در مجموع برای این طرح هزینه شده است.
بهرام نیا تاکید کرد: ۹۵ کیلومتری از ۱۵۰ کیلومتر لوله گذاری طرح انجام شده و به زودی ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی جنوب استان مشروب می شوند.
وی با اشاره به اینکه یکی از مطالبه اصلی مردم سامانه گرمسیری بوده است، افزود: مشکلات در استان وجود دارد ولی دولت تلاش می کند زیرساخت های استان را توسعه دهد.
استاندار ایلام گفت: در مسئله راه آهن کارهای خوبی صورت گرفته است، باید تلاش کنیم پروژه های نیمه تمام در استان تکمیل شوند.
بهرام نیا یادآور شد: ۲۵ ایستگاه پمپاژ کشاورزی در استان ایلام وجود دارد که بعضی از آنها ۲۰ سال است تکمیل نشده اند که در این دولت پنج ایستگاه تکمیل شده اند.
وی اضافه کرد: دولت ها به تناسب نگاه ، توان ، برنامه ریزی و سیاست، بخشی از زیرساخت های استان را تکمیل و اجرا شده و در این دولت در مقام مقایسه با دولت های گذشته کارهای فراوانی انجام شده است.
استاندار ایلام گفت: فقط در یک حوزه استان ایلام یعنی حوزه راهداری، طی یکسال گذشته ۱۳ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
بهرام نیا با اشاره به اینکه در حوزه اربعین سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد ریال برای زیرساخت های استان هزینه شده است، افزود: یک هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال اعتبارات اربعین سال گذشته به پنج هزار و ۸۰ میلیارد ریال در سال جاری رسیده است.
استاندار ایلام تصریح کرد: یک درمانگاه ۱۰۰ تختخوابی با ۴۰۰ میلیارد ریال صرف ۹ ماه ساخته شده است.
وی با اشاره به اینکه امسال ۲۵ هکتار به ظرفیت پارکینگ اربعین اضافه شده و ظرفیت پارک ۱۰۰ هزار خودرو فراهم شده است، گفت: احداث ۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در استان ایلام با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه رئیس جمهور به استان ایلام هفته آینده سفر می کنند، بیان کرد: رئیس جمهور توجه جدی به ایلام دارند و بدون شک این سفر منشا برکت بسیاری خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه ساخت ۲ تونل در مسیر ایلام – مهران در حال انجام است، بیان کرد: تونل اول به اتمام رسیده و لاینینگ تونل دوم در حال انجام است.
بهرام نیا افزود: همه مسیر ایلام-مهران ا اربعین چهارخطه مورد استفاده قرار می گیرد.بهرام نیا تصریح کرد: مردم و رسانه های استان باید آماده سفر رئیس جمهور باشند، این سفر فرصت بی نظیری برای توسعه و نشاط اجتماعی در استان است.
استاندار ایلام خاطر نشان کرد: همه باید به سمت امیدآفرینی و همدلی در آستانه سفر رئیس جمهور به استان حرکت کنیم.وی با اشاره به مشکلات آسیب‌های اجتماعی در استان ایلام، افزود: رسانه ها و نخبگان استان ایلام برای فرهنگ سازی در این زمینه پیشگام باشند.
بهرام نیا گفت: ساخت خانه عالم در روستاها، انجام فعالیت های فرهنگی برای نشاط اجتماعی، ساخت پارک و امکانات ورزشی در دستور کار مسئولان استان ایلام قرار دارد.
استاندار ایلام تصریح کرد: گواهی می دهم همه خبرنگاران انقلابی و دلسوز هستند، نقش رسانه ها در توسعه استان بسیار تاثیرگذار است.
وی با اشاره به اینکه نباید وقت خود را صرف مسائل حاشیه کنیم، عنوان کرد: با همکاری و همراهی هم تمام توان خود را برای توسعه استان قرار دهیم.
بهرام نیا گفت: در استانداری ایلام علیه هیچ رسانه ای شکایت نشده و تاکید کرده ایم دستگاه های اجرایی هم علیه هیچ خبرنگاری شکایتی مطرح نکنند، برای خبرنگاران ارزش قائل هستیم و از نظرات آنها استفاده خواهیم کرد.
استاندار ایلام عنوان کرد: در آستانه روز خبرنگار، هر دستگاه اجرایی شکایت خود را از خبرنگاران پس بگیرند.
بهرام نیا گفت: در سفر رئیس جمهور طرح های تاثیرگذار در زندگی و معیشت مردم مطرح خواهند شد، چراکه مردم استان ایلام در طول دفاع مقدس و اربعین هویت واقعی خود را نشان داده اند.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه مردم استان برای سفر ریاست جمهوری حضوری پرشور خواهند داشت، افزود: دشمن در تلاش برای جدایی مردم از دولت هستند و همیشه تیر آنها به سنگ خورده است.
بهرام نیا با اشاره به مزایای انتقال پرونده نفت و گاز به استان گفت: پارسال ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال از طریق ارزش افزوده نفت و گاز به شهرداری های تزریق و بخشی از مشکلات شهرداری های استان را حل کرد و امیدواریم امسال این اعتبارات افزایش یابد.
وی اضافه کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی به طور مستمر در حال ارزیابی هستند، هر مدیری به آن ارزیابی معین شده نرسد، بطور قطع جابجا خواهد شد.
بهرام نیا در خصوص پروژه برج هنر ایلام گفت: این پروژه نیز مورد توجه است و از ظرفیت های بخش خصوصی برای تکمیل طرح استفاده می شود.

برچسب ها :ناموجود