نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه سفر استانی رییس جمهور، فرصتی برای جبران محرومیت های ایلام از نظر اقتصادی و زمینه سازی برای اشتغال تحصیل کردهای بیکار است، گفت: رئیس جمهور تلاش می کند، دغدغه ایشان کمک به مردم با تلاش شبانه روزی است.

حجت الاسلام «الله نور کریمی تبار»، در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهر ایلام، اظهار کرد: مردم حسینی ما در سال جاری برای سید و سالار شهیدان در ایام محرم با شور حسینی اقامه عزا کردند و وظیفه خود می دانم که از همه هیئات و عزاداران تشکر کنم.

وی با بیان اینکه عشق به امام حسین(ع) و دلدادگی به آن حضرت امسال در زیباترین جلوه ها به نمایش گذاشته شد، افزود: حضور کودکان و نوجوانان، خواهران و برادران در هیئات چشمگیر بود، نقش امام حسین(ع) در آزادی بخشی به مظلومان و مستضعفان جهان، روز به روز پرنگ تر و شناخت امام حسین(ع) برای سایر مذاهب بیشتر می شود.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: ضد انقلاب و دشمنان با رسانه های گوناگونی که در اختیار دارند حماقت کردند و با تبلیغات گسترده فراخوان دادند که مردم در این عزاداری ها شرکت نکنند، لباس سیاه نپوشند، وقتی دیدند مردم اقامه عزا کردند از عناصر وابسته به خود دعوت کردند که با تن عریان و با بی حجابی در مجلس امام حسین(ع) حضور پیدا کنند اما این حنای آنان رنگی نداشت.

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: عظمت عزادارای حسینی و مجالس گونه ای بود که ضد انقلاب نتواست چنین عرض اندامی داشته باشد، بانوان محجبه ما با جمعیت ملیونی در عزاداری امام حسین(ع) نشان دادند که اکثر جمعیت زنان ما آنانی هستند که دلبسته به مذهب و سید و سالار شهیدان هستند، غیرت دینی و دامنی پاک دارند و تعداد معدودی که دنبال عفت زدایی هستند جایگاهی در جامعه ندارند.

وی ابراز کرد: اتفاق تلخی که هفته جاری در شیراز افتاد، کتک زدن یک بانوی محجبه ناهی از منکر توسط کسی که مرتکب منکر شده بود، همه انسان هایی که این خبر را شنیدند را ناراحت کرد، چرا باید در جامعه اسلامی برای نیروهایی که در راستای تحقق دستور الهی نهی از منکر می کنند، امنیت وجود نداشته باشد، لذا درخواست جامعه مومن و متدین ما این است در نظام جمهوری اسلامی برخورد قانونمدار با کسانی شود که برای نیروهای حزب الهی ایجاد مزاحمت می کنند.

امام جمعه ایلام با اشاره به بروز برخی ناهنجاری ها در سطح جامعه، یادآور شد: دستگاه قضایی ما با تمام توان باید ورود کند و جلوی این ناهنجاری ها را بگیرد، لایحه حجاب که هم اکنون مطرح است، باید متناسب با شرایط جامعه باشد، وضع قوانین باید متناسب با شرایط روز باشد، اینکه لایحه ای مطرح شود و مبتنی بر جریمه نقدی باشد، تناسب خوبی با شرایط امروز ما ندارد و باید مشوقی برای حمایت از ضابطین قضایی و حمایت از آنان وجود داشته باشد.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: مسولانی که توان قانونگذاری دارند باید با استفاده از نظر متخصصین امر، نخبگان و صاحبنظران تجدیدنظری در این لایحه داشته باشد که نقش بازدارندگی در جامعه داشته باشد، ما می خواهیم در جامعه دین و قوانین الهی اجرا شود و در اجرای قوانین الهی نباید تحت تاثیر تبلیغات دشمن قرار گیریم.

وی ادامه داد: حدود ۴۴ سال است که دشمن ما را به سرکردگی آمریکا تحریم کرده است، تحریم کردند تا کشور ما تسلیم شود، امروز اگر اقتصاد کشور ما با پیشرفت روزافزونی که دارد با وضعیت معیشتی آمریکای ها مقایسه شود تفاوت را می بینیم، یکی از نامزدهای ریاست جمهور آمریکا اعلام می کند که وضعیت معیشتی آمریکایی های جوری است که بین غذای خوردن و گرم شدن باید یکی را انتخاب کنند و این واقعیتی است که باید مردم به آن توجه داشته باشد.

امام جمعه ایلام گفت: دشمنان تلاش کردند با شکاف اجتماعی، ناامنی در جامعه ایجاد کنند، امروز آنچه در فلسطین اشغالی می بنیم این است که شکاف بین خودشان ایجاد شده و طبقه حاکم بر آنها احساس ناامنی و احساس فروپاشی و زوال می کند و فروپاشی اسرائیل را زودتر از آنچه که انتظار می رود بیان می کنند.

حجت الاسلام کریمی تبار بیان کرد: جنگ را بر مردم ما تحمیل کردند اما امروزه با جنگی که در بین اکراین و روسیه اتفاق افتاد، ناامنی اقتصادی در اروپا ایجاد شده است، آنها یک روز سیمی خاردار را از ما منع کردند و امروز وضعیت جمهوری اسلامی به گونه است که آنها نیازمند موشک های پیشرفته جمهوری اسلامی هستند و در تجهیزات نظامی ما خیلی پیشرفت کرده ایم که این از فضل الهی است.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم از زمان روی کار آمدن به رغم شرایطی که سرکار آمد و برای پرداخت حقوق کارمندان مشکل وجود داشت، قدم های ارزشمندی برداشته است، کمک های خوبی به اقشار جامعه صورت گرفته است، دشمن خیلی از معادلات را بهم ریخت و اما پس از فروکش کردن نا امنی ها و اغتشاشات، قیمت دلار را بالا کشیدند و یک تورم ناخواسته ای بر جامعه ما تحمیل کردند که لازم است مسئولان امر با آن مبارزه کنند، از کاهش ارزش پول ملی جلوگیری کنند از افزایش سرسام آور قیمت ها جلوگیری کنند.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه رئیس جمهور تلاش می کند و دغدغه ایشان کمک به مردم است، افزود: ایشان تلاش شبانه روزی دارد، مشکلات مردم را مشکلات خود می داند و امید است با تیمی که دارند، موفق تر از گذشته کار کند.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه در آستانه سفر رییس جمهور به استان هستیم، گفت: این سفر فرصتی برای جبران محرومیت های استان ایلام از بعد اقتصادی و زمینه سازی برای اشتغال تحصیل کرده های بیکار است.

وی تصریح کرد: از اساتید، نخبگان و فرهیختگان و آنهایی که طرحی برای توسعه استان دارند، استدعا داریم پیشنهادهای خود را در اختیار دولت قرار داده که برای محرومیت زدایی و پیشرفت استان گامی برداشته شود.

امام جمعه ایلام ابراز کرد: مردم ما سابقه درخشانی دارند، در انتخابات ریاست جمهوری ۶۳ درصد مردم استان ایلام مشارکت داشته اند و سومین استان کشور بوده است، مردمی مهمانواز که افتخار مهمانوازی زوار اربعین حسنی را دارند و انتظار می رود که مردم ما استقبال پرشوری از ریاست محترم جمهوری داشته باشند و این استقبال تایید حاکمیت و تامین کننده امنیت و مشت محکمی بر دهن یاوه گویان ضد انقلاب و استکبار جهانی است.

وی در ادامه با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار و درود به شهدای خبرنگار به ویژه شهید مظلوم محمود صارمی، گفت: خبرنگاران قشری هستند که مهندسی افکار جامعه را برعهده دارند و تاثیر فوق العاده ای در امیدی بخش به جامعه دارند، یک خبر خبرنگار می تواند جامعه را ملتهب یا آرام کند، بنا بر منویات مقام معظم رهبری، خبر باید موثق، فراگیر و به هنگام باشد و نحوه ارائه آن مناسب و امید بخش باشد.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: در جامعه ما خبرنگاران تلاش زیادی می کنند اما لازم است که کمتر سیاه نمایی شود، اگر چنانچه سرمایه گذاری می خواهد در استان سرمایه گذاری کند، باید ظرفیت ها و توانمندی ها و موقعیت های خوب استان ارائه شود، با سیاه نمایی سودی نخواهیم برد و باید راهکارها بیان شود و نیمه پر و نیمه خالی لیوان، با هم منعکس شود.

امام جمعه ایلام خاطرنشان کرد: جامعه فرهنگی ما باید قدردان این خبرنگاران باشد و فضای مناسبی هم در اختیار آنان قرار گیرد که تاثیرگداری مثبت بر جامعه داشته باشند.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: نخبگان و فعالان سیاسی، اجتماعی، سیاسی و پاکدست و معتقد به جمهوری اسلامی برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کنند و با سلایق مختلف سیاسی در این انتخابات حضور پیدا کنند که نامزدهای انتخاباتی، نقش مهمی در حضور با شور شوق مردم در پای صندوق های رای دارند.

برچسب ها :ناموجود