فرمانده انتظامی استان ایلام از افزایش ۱۶ درصدی کشف انواع کالای قاچاق در ایلام خبر داد.

سردار جمال سلمانی ظهر شنبه در پنجمین جلسه قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این باره گفت: از ابتدای امسال تاکنون در راستای مبارزه با قاچاق کالا و مفسدان اقتصادی، مأموران پلیس اقتصادی با همکاری دیگر عوامل انتظامی در سطح استان، خودروهای حامل بار قاچاق زیادی را توقیف کردند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت شاهد افزایش ۲ درصدی توقیف خودروی حامل قاچاق بوده‌ایم، افزود: در این رابطه انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۹۷۰ میلیارد ریال کشف و در زمینه تعداد دستگیری قاچاقچیان نیز شاهد افزایش ۲۰ درصدی بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به توقیف ۱۲۰ خودروی شوتی حامل بار قاچاق طی۲۰ روز گذشته، گفت: درصددیم با اجرای طرح‌های ویژه زمینه را برای فعالیت خودروهای شوتی ناامن کنیم.

سردار سلمانی برخورد با خودروهای شوتی، هنجارشکن، پلاک مخدوش و فاقد پلاک را از اولویت‌های پلیس استان خواند و تصریح کرد: علاوه بر۱۲۰ دستگاه خودروی شوتی، تعداد ۶۵ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش نیز در این مدت توقیف و جهت تعیین تکلیف روانه پارکینگ شدند.

این مسئول انتظامی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه با تعامل خوبی که بین انتظامی و مرزبانی وجود دارد امسال قاچاق احشام به آن سوی مرز نداشته‌ایم، خاطرنشان کرد: مبارزه با مفسدان اقتصادی و قاچاقچیان کالا یکی از مهمترین برنامه‌های پلیس استان است و پلیس با اشراف اطلاعاتی و با قاطعیت با افراد سودجو و فرصت طلبی که بخواهند اقتصاد کشور را دچار خدشه کنند برخورد خواهد کرد.

گفتنی است: پنجمین جلسه قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور سردار جمال سلمانی فرمانده انتظامی استان و سایر اعضاء در سالن جلسات ستاد انتظامی استان برگزار و بر لزوم برخورد جدی و هدفمند با خودروهای شوتی و ناامن کردن فعالیت آنان تاکید شد.

برچسب ها :ناموجود