روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه جلسه انتخابات مجمع خیرین یاریگران زندگی استان ایلام با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام و مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر برگزار شد.

محمدسبحان حسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام در این نشست گفت: برنامه داریم مرکز ماده (۱۶) راه‌اندازی شود و پس از روند درمان معتادان متجاهر، آنان را برای اشتغالزایی به کارگاه‌ها هدایت کنیم.

وی افزود: راه اندازی کارگاه‌های تولیدی برای معتادان متجاهر باید براساس نیاز استان باشد تا امکان فروش محصولات در کمترین زمان فراهم شود.

معاون استاندار ایلام با تاکید بر فراهم شدن زمینه اشتغال معتادان پس از روند درمان، خاطرنشان کرد: در کنار بحث «درمان» معتادان متجاهر برای اشتغال و درآمدزایی آنان نیز باید برنامه‌ریزی کنیم.

حسنی گفت: اعتیاد به‌مواد مخدر به‌عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی اثرات نامطلوبی را بر جای خواهد گذاشت و موجب فروپاشی خانواده‌ها می‌شود و علاوه بر فرصت‌سوزی برای شخص فرصت اثرگذاری برای او در جامعه را از دست می رود و می‌تواند اثرات مخربی برای جامعه داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت دفاتر یاریگران زندگی، گفت: بانیان این مراکز برای کمک به این قشر احساس مسئولیت کردند و در حوزه خیرین با حس مسئولیت اجتماعی با تمام توان ورود کرده و منشا خدمات ارزنده ای بودند که جای قدردانی دارد.

معاون استاندار ایلام خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دولتی با کمک سازمان‌های مردم‌نهاد تاکنون چه در حوزه مقابله چه درمان و پیشگیری اقدامات خوبی را انجام دادند که این خدمات و اقدامات باید استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه از مجمع خیرین یاریگران زندگی حمایت می کنیم، افزود: سازمان های مردم‌نهاد عملکرد خوبی در حوزه های مختلف داشتند. هر چقدر کارها را به مردم واگذار کردیم اثربخشی بیشتری داشته ایم.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر نیز در این نشست از راه‌اندازی مجمع خیرین یاریگران زندگی در ۲۲ استان خبر داد و گفت: امروز در استان ایلام، ۲۳ امین مجمع تشکیل خواهد شد.

رحیم نظری گفت: تاکنون ۲۲۰۰ خیر در حوزه مبارزه با موادمخدر جذب شدند و با کمک این خیرین بیش از ۳۰۰۰ شغل ایجاد شده است.

وی یادآور شد: از حدود یک سال و نیم گذشته تاکنون بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان از خیرین جذب اعتبار صورت گرفته است. حدود ۲۰۰ میلیارد نیز اهدای زمین و کمک غیر نقدی انجام شده است.

برچسب ها :ناموجود