حمید احمدی با بیان اینکه هم اکنون کار نصب و راه اندازی بیش از ۷۰۰ طرح نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی برای مددجویان استان در حال انجام است، تصریح کرد: تا پایان سال تعداد این طرحها به بیش از یک هزار مورد خواهد رسید.

وی درآمدزایی آسان و کم دردسر برای خانواده های مددجو را هدف اصلی از راه اندازی این طرحها عنوان کرد و گفت: بستن قرارداد خرید تضمینی برق تولیدی، تامین مالی و قرارداد اجرای طرح توسط پیمانکاران را توسط کمیته امداد از موارد پشتیبان کننده در اجرای این طرح‌ها عنوان کرد.

احمدی در ادامه افزود: اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی مددجویان براساس تفاهم نامه سه جانبه مابین شرکت توزیع نیروی برق استان، بانک ملی و کمیته امداد استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح توسط پیمانکاران مورد تایید سازمان انرژی های تجدیدپذیر (ساتپا) صورت می گیرد، افزود: قرارداد خرید برق تولیدی به مدت 20 سال توسط شرکت توزیع برق استان تضمین و منابع مالی به ازای هر طرح به مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون ریال از محل اعتبارات تکلیفی تبصره 18 توسط بانک ملی با بازپرداخت 74 قسط تامین می شود.

به گفته معاون اشتغال کمیته امداد استان، اجرای طرح نیروگاه های خورشیدی علاوه بر ایجاد درآمد با ثبات برای مددجویان می تواند از مهاجرت آنها به حاشیه شهر ها جلوگیری نماید.

برچسب ها :ناموجود