فرشاد دوستی مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام، ضمن تأکید بر ممنوعیت خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن گفت: امکان نقل و انتقال واحدهای نهضت ملی مسکن به غیر وجود ندارد و هر گونه معامله در این مورد غیر قانونی است.

وی افزود: آگهی‌های خرید و فروش در فضای مجازی در طرح نهضت ملی مسکن غیرقانونی است و هم استانیهای گرامی مراقب باشند مورد سو استفاده سوداگران قرار نگیرند.

فرشاد دوستی تأکید کرد: مشاورین املاک حق هر گونه انعقاد قرارداد خرید و فروش واحدهای نهضت ملی مسکن برای اشخاص حقیقی و حقوقی را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: معاملات غیررسمی و غیرقانونی که در نهایت منجر به ترویج هرچه بیشتر سوداگری و افزایش کاذب قیمت در بخش زمین و مسکن می‌شود و تضییع هرچه بیشتر حقوق شهروندان به ویژه اقشار کم درآمد را در پی خواهد داشت.

مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام افزود: یکی از آسیب‌هایی که ممکن است متوجه خریداران این امتیازها شود نبود ضمانت واگذاری واحد است؛ چرا که ممکن است متقاضی اولیه در مراحل بعدی به دلایل مختلف احتمالاً حذف گردد و از طرف دیگر در صورتی که فروشنده به هر دلیل معامله را منکر شود یا از دنیا برود، وجهی به خریدار عودت داده نخواهد شد.

لازم به ذکر است قانون پیش فروش ساختمان و آیین نامه اجرایی طرح نهضت ملی مسکن، به خوبی تعیین کرده که تمام اقدامات و امور مربوط به این طرح مسکن باید براساس دستورالعمل ها و قراردادهای ابلاغ شده از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت گیرد. به همین دلیل است که به صراحت می توان اعلام کرد که خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن غیرقانونی است و ارتکاب آن مجازات خواهد داشت.

برچسب ها :ناموجود