حسن بهرام‌نیا در دیدار مدیر عامل، کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر استان به مناسبت روز جهانی دواطلب، اظهار کرد: نیروی‌های دواطلب هلال‌احمر در راستای حمایت‌های انسان‌دوستانه آنچه که در توان دارند در طبق اخلاص می‌گذارند و به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به خدمات گسترده هلال احمر، افزود: خدمات هلال احمر در مرز مهران، محورهای مواصلاتی استان و آنسوی مرز در اربعین قابل تقدیر است که با عشق به اباعبدالله الحسین(ع) به زوار خدمات‌رسانی کردند.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: داوطلبان و کارکنان جمعیت هلال‌احمر پای‌کار هستند و با عشق و علاقه به هم‌ استانی‌های خود در داخل و خارج کشور خدمات‌رسانی می‌کنند.

بهرام‌نیا با اشاره به تردد سالانه هشت میلیون زائر از مرز مهران، گفت: امسال با ثبت رشد ۱۱ درصدی تردد زوار از مرز مهران در اربعین، احتمال ثبت تردد ۱۰ میلیون زائر در طول سال وجود دارد.

استاندار ایلام افزود: امسال در اربعین سه میلیون و ۶۰۰ هزار تردد از مرز مهران به ثبت رسید و با وجود تکمیل زیرساخت‌های حوزه راه، در حال حاضر به‌طور میانگین ۱۵ هزار نفر از مرز مهران تردد می‌کنند که در این راستا نقش هلال‌احمر به‌عنوان یک نهاد خدمت‌رسان بسیار مهم است.

وی با اشاره تقدیر رییس جمهور از مردم استان ایلام برای برگزاری مراسم اربعین، افزود: در نشست هیات دولت با حضور ریاست محترم جمهور، معاون اول رییس جمهور نیز اعلام کردند در بازدید میدانی از پایانه مرزی مهران حتی یک زائر در مرز مهران گلایه‌ای نداشت که این افتخار بزرگی برای مردم استان است.

استاندار ایلام با بیان اینکه ۳۳ بلایای طبیعی و غیرطبیعی در ایران به وقوع می‌پیوندد، اظهار کرد: باید با تجهیز امکانات برای مواجه شدن با حوادث و بلایای احتمالی آمادگی ۱۰۰ درصدی داشته باشیم که در راستا و در برهه‌های مختلف آمادگی هلال احمر به اثبات رسیده که مصداق بارز آن خدمت‌رسانی به مردم در آبگرفتگی اخیر بود.

بهرام‌نیا با مقایسه میزان تصادفات جاده‌ای استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ویژه در ایام نوروز، یادآور شد: استان ایلام، امسال در مقایسه با سال گذشته رتبه نخست کشور از نظر کمترین میزان تصادفات جاده‌ای را کسب کرد که کسب این موفقیت به دلیل تکمیل زیرساخت‌های حوزه راه و اهتمام دستگاه‌های نظارتی است.

استاندار ایلام همچنین با اشاره کاهش میزان تصادفات منجر به فوت استان در اربعین اشاره کرد و یادآور شد: میزان تصادفات منجر به فوت استان در اربعین در مقایسه با اربعین سال گذشته ۲۳ درصد کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم پیچ‌های خطرناک و حادثه‌ساز را حذف کنیم در حال حاضر نیز دو پیمانکار در مسیر مهران- دهلران مشغول فعالیت هستند و ایمن‌سازی این مسیر در دستور کار قرار گرفته است.

برچسب ها :ناموجود