نخستین رویداد سراسری رقابت تیم‌های دانشجویی در کرسی‌های آزاد‌اندیشی استان ایلام به میزبانی دانشگاه پیام نور ایلام روز سه‌شنبه ۲۸ آذرماه با حضور محمد‌سبحان‌ حسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام و مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام آغاز شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام در آیین افتتاحیه این رویداد دانشجویی گفت: مقام‌معظم رهبری بعنوان ولی امر مسلمین بر برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی تاکید دارند و همواره از برگزاری چنین برنامه‌های حمایت کرده‌اند.

حسنی با بیان اینکه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی موجب پویایی دانشگاه‌ها می‌شود، افزود: در کرسی‌های آزاد‌اندیشی نباید حاشیه‌ها بر متن و اصل موضوع که حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی جامعه است غلبه کند.

معاون استاندار ایلام با قدردانی از بانیان برگزاری این رویداد در دانشگاه پیام نور ایلام، خاطرنشان کرد: کرسی‌‌های آزاداندیشی فراهم کردن زمینه ایجاد یک فضا برای گفت و شنود بین دانشجویان، اساتید و صاحب‌نظران است که از طریق آن نیازهای جامعه احصا‌ می‌شود.

وی با تاکید بر استمرار کرسی‌های آزاد‌اندیشی در دانشگاه های استان، گفت: از دلِ این کرسی‌های آزاد‌اندیشی راهکارهای جدید برای حل مشکلات جامعه ارائه می‌شود.

حسنی با عنوان این مطلب که در کرسی‌های آزاد‌اندیشی ایده‌ها و راهکارهای دانشجویان عنوان می‌شود، گفت: تضارب آرا و افکار موجب زنده شدن دانشگاه و بالندگی هر جامعه می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام اضافه کرد: بهترین دینی که می‌تواند انسان را به کمال برساند دین اسلام است که باید نخبگان و دانشگاهیان در کرسی‌های آزاد‌اندیشی به آن بپردازند و آن را در جامعه تبیین کنند.

برچسب ها :ناموجود