قرارگاه استانی عفاف و حجاب استان روز سه‌شنبه ۲۸ آذرماه به ریاست محمد‌سبحان حسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام و با حضور اعضای قرارگاه در سالن شهید‌رجایی استانداری ایلام برگزار شد‌.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام در این نشست گفت: همه‌ی دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت کشور در خصوص حجاب و عفاف هستند و عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی بر مبنای میزان اجرای این دستورالعمل‌ها، ارزیابی می‌شود.

وی کم ‌اهمیت جلوه دادن ارزش‌های اسلامی نظیر حجاب را از اهداف اصلی جبهه‌ی استکبار عنوان کرد و گفت: دشمن روی مسئله‌ی بدحجابی در کشور ما متمرکز شده و در حال تلاش است که با ترویج بدحجابی در جامعه، به کشور و نظام ضربه بزند.

حسنی گفت: امروز کار سختی داریم و باید هر دستگاه اجرایی در چارچوب دستورالعمل‌های ابلاغی قرارگاه حجاب و عفاف وزارت کشور به وظایف خود عمل کند چراکه برای همه‌ی بخش‌ها در مسئله‌ی حجاب از جمله دانشگاه، مطب، محیط عمومی، خودرو و فرودگاه دستورالعمل تعریف شده است و مدیران باید در این راستا گزارش دهند.

معاون استاندار ایلام اضافه کرد: رعایت نشدن حجاب و بدحجابی پیامدهای اجتماعی، فرهنگی و حتی امنیتی دارد و دشمن در این جریان برای ضربه زدن به نظام، همه‌ی تلاش خود را به‌کار خواهد گرفت.

وی با بیان این‌که برای بحث رعایت حجاب و عفاف در جامعه نمی‌توان یک نسخه‌ی واحد ارایه و تعریف کنیم، یادآور شد: بخشی از بدحجابی‌ها به دلیل عدم اطلاع از فتنه‌ی دشمن و بخشی هم برای خودنمایی است که در این راستا باید از ظرفیت رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی رعایت حجاب و ترویج حجاب و عفاف در جامعه استفاده کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام با تاکید بر ترویج فرهنگ عفاف در جامعه به عنوان تضمین کننده‌ی امنیت اجتماعی، گفت: کارهای فرهنگی برای اقناع‌سازی مردم در زمینه‌ی حجاب از اولویت‌های مهمی است که رسانه‌ها در اجرای آن نقشی تعیین‌کننده دارند.

در این نشست هریک از اعضا قرارگاه حجاب و عفاف استان ضمن گزارش عملکرد خود در خصوص فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف، به بیان نظرات و راه‌کارهای خود در این خصوص پرداختند.

ارایه‌ی سالم محتوای حجاب و عفاف اسلامی در فضای مجازی، ارایه‌ی گزارش عملکرد دستگاه‌های عضو قرارگاه حجاب و عفاف استان، ارایه‌ی گزارش حجاب و عفاف و برنامه‌ریزی برای کنترل تورهای گردشگری استان در طول سال، از جمله دستور‌کارهای نشست قرارگاه حجاب و عفاف استان بود.

برچسب ها :ناموجود