سیدزاهدین چشمه خاور روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت هفته حمل و نقل اظهار داشت: بحث حمل و نقل یک صنعت پویا در توسعه اقتصادی کشور است در واقع هیچ‌گونه جایگزینی برای حمل و نقل بار و مسافر وجود ندارد.

وی با اشاره به یکم دیماه روز راهدار افزود: این روز فرصتی برای تجلیل از فعالان این عرصه است که شبانه روز برای آرامش مردم و کاربران سطح جاده ها بویژه مناطق کوهستانی و صعب العبور استان تلاش می کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تاکید کرد: راهداران در سرمای زمستان و گرمای تابستان تلاش می کنند تا رانندگان بتوانند از محورها بصورت ایمن عبور کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام با اشاره به اقدامات این اداره کل در حوزه روکش آسفالت جاده ها یادآور شد: از خردادماه سال گذشته تا امروز حدود ۴۹۰ کیلومتر انواع روکش آسفالت در ایلام انجام شده است.

وی با بیان اینکه استان ایلام مقام‌ اول روکش آسفالت را در کشور دارد و در ایمن سازی محورهای مواصلاتی نیز مقام اول را در کشور دارد، گفت: حدود ۷۱ هزار تابلو ظرف یکسال گذشته در محورهای مواصلاتی نصب شده است.

وی ادامه داد: هیچ کاری در راهداری بدون هزینه نیست خط کشی کیلومتری ۲۵ میلیون تومان برای ما هزینه دارد ولی متاسفانه بعضی از افراد این خدمات را نمی بینند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام در خصوص مشکل ناوگان اتوبوسرانی استان بیان کرد: مشکل کمبود اتوبوس در تمام کشور است در پایانه شهید سلیمانی روزانه ۲۰ تا ۲۵ هزار زائر عبور می کنند و این بر کمبود اتوبوس تاثیر دارد خوشبختانه کمبود اتوبوس با تدبیر استاندار و جلساتی که در این مورد گذاشته شده، کنترل شده است.

چشمه خاور با اشاره به آغاز طرح زمستانی راهداری گفت: طرح راهداری زمستانی با حضور دستگاه های خدمات رسان نظیر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام، پلیس راه، نیروی انتظامی، مرکز فوریت‌های پزشکی، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی با هدف آمادگی زمستانه راهداری و حمل نقل جاده‌ای در تامین امنیت و عبور و مرور در محورهای برف گیر و گردنه‌های کوهستانی در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان ایلام از اول آذرماه آغاز شده است.

وی افزود: راهداران ایلام با حضور ۳۲۰ نیروی راهدار و پشتیبان در امر راهداری با تجهیزات و بکارگیری ۲۲۳ دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در این طرح حضور دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: ۲۴ اکیپ راهداری به همراه تجهیزات و ماشین آلات بصورت شبانه روزی در جاده های ارتباطی این استان آماده ارائه خدمات هستند.

وی تاکید کرد: امسال برای جلوگیری از لغزندگی جاده ها ۱۰ هزار تن نمک و ماسه در استان برای راهداری زمستانی در راهدارخانه ها دپو شده است.

وی اضافه کرد: در زمان اجرای این طرح، راهداران با تمام توان، روان سازی ترافیک و سهولت تردد رانندگان و مسافران را فراهم و امداد رسانی و افزایش ایمنی جاده ای در تمامی مسیرها را بر عهده دارند.

برچسب ها :ناموجود