به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، شاپور پولادی عصر امروز در آیین افتتاح طرح‌های ویژه هفته دولت در شهرستان ایلام اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید ۳ هزار میلیارد تومان به استان ایلام اختصاص یافته است.

معاون امور عمرانی استاندار ایلام گفت: این میزان اعتبار صرف اجرای طرح‌های مختلف عمرانی در استان ایلام شده است، با افتتاح پروژه‌های عمرانی در استان ایلام تحولی اساسی در ایلام روی می‌دهد.

وی ادامه داد: با افتتاح طرح‌های ایجاد شده که حداکثر تا سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسند انقلاب بزرگی در حوزه تولید و اشتغال استان ایلام روی می‌دهد، از این ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده بیش از ۲ هزار میلیارد تومان مربوط به تامین و ایجاد شبکه‌های آبیاری کشاورزی در استان ایلام است.

این مسؤول اضافه کرد: در استان ایلام حدود ۳۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی وجود دارد که تاکنون ۸۰ هزار از این اراضی آبی شده و برنامه داریم که با اقدامات انجام شده تا سال ۹۷ این عدد به ۲۰۰ هزار هکتار برسد .

پولادی تصریح کرد: اگر این اقدام محقق شود در حوزه تولید محصولات کشاورزی و اشتغال پایدار در استان ایلام یک تحول بزرگی در حوزه مناطق مرزی ایجاد خواهد شد.

معاون امور عمرانی استاندار ایلام گفت: برنامه و سیاست بر این است که جمعیت مناطق مرزی را حفظ کرده و در این راستا باید اقدامتی اساسی برای ایجاد اشتغال و رفاه این ساکنان مناطق مرزی برداشته شود.

وی ادامه داد: استان ایلام ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و هر چراغی که در مرز استان ایلام روشن شود به معنای امنیت پایدار در مرز بوده و از مهاجرت آنان از این مناطق جلوگیری می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در بخش‌های تامین آب شهری، حمل و نقل، آب شرب روستایی هزینه شده است. از سه سال گذشته تا کنون نیز اقدامات بزرگی در حوزه عمران و ابادانی شهر و روستاهای ایلام صورت پذیرفته است.

برچسب ها :ناموجود