محمد رحیمی روز شنبه در جلسه شورای اشتغال استان ایلام اظهار کرد: تا کنون ۶۵۷ فقره پرونده تسهیلات حوزه اشتغال ایثارگران به بانک های عامل معرفی شده که از این تعداد ۵۱۸ فقره تسهیلات جذب شده است.

وی، مبلغ تسهیلات جذب شده حوزه اشتغال جامعه ایثارگران استان را ۷۸۹ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: اقدام ها و فعالیت های ماندگاری در دولت برای جامعه ایثارگران استان همانند اشتغال در حوزه جامعه ایثارگری استان صورت گرفته است.

رحیمی با بیان اینکه چهار هزار و ۵۰۰ نفر در استان ایلام تبدیل وضعیت شده است، ابراز کرد: استان ایلام در بحث تبدیل وضعیت های شاغلین ایثارگر مقام اول کشور را کسب کرده است.

وی گفت: آزمون اشتغال خاص فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد به همت دولت سیزدهم برگزار می شود و در این آزمون ۴۶۷ نفر در استان جذب دستگاه های اجرایی خواهد شد.

سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، خاطرنشان کرد: مشوق های خوبی در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام برای واحدهای تولیدی متقاضی جذب جامعه هدف ایثارگران مثل معافیت های مالیاتی در نظر گرفته شده است.

نشست شورای اشتغال استان ایلام در سالن شهید رجایی استانداری با حضور اعضای این شورا با محوریت مهارت آموزی و بررسی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تبصره ۱۸ برگزار شد.

برچسب ها :ناموجود