سعید هژبری عصر امروز در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی ویژه هفته دولت در شهرستان ایلام اظهار داشت: تمام پروژه‌های احداث شده در ایلام توسط اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام بر اساس توان فرزندان استان ایلام اجرایی شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: کار طراحی، نظارت و اجرای طرح‌ها با کمک پیمانکاران بومی در استان ایلام اجرایی و محقق شده و این افتخار بزرگی برای این منطقه است.

وی ادامه داد: طی سه سال گذشته ۵۰ فضای آموزشی در ایلام احداث شده و تحویل اداره کل آموزش و پرورش شده است، این تعداد فضای آموزشی مشتمل بر ۲۴۷ کلاس درس استاندارد است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: میزان اعتباری که در این راستا هزینه شده بالغ بر ۲۷۵ میلیارد ریال است، اگر این میزان اعتبار را با سه سال ماقبل آن مقایسه کنیم ۲۰ درصد افزایش داشته است.

این مسؤول اضافه کرد: در حوزه مشارکت‌های مردمی نیز تلاش‌های بسیار زیادی شده و خود را مدیون تلاش‌های خیرین می‌دانم، در طول سه ساله اخیر ۲۷۵ میلیارد ریال توسط خیرین در مدرسه‌سازی استان ایلام مشارکت داشته که در مقایسه با دوره گذشته رشدی معادل ۱۳۰ درصد دارد.

هژبری تصریح کرد: این اقدام خیرین بی‌سابقه بوده که جا دارد از این تلاش‌ها و کمک‌های خیرین تقدیر و تشکر فراوان شود، در راستای توسعه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان ایلام نیز اقداماتی صورت گرفته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: قرار ۱۷ فضای اموزشی با مشارکت خیرین در مناطق محروم استان ایلام احداث شود و بیشتر پروژه‌هایی که امروز به صورت نمادین با حضور وزیر آموزش و پرورش در استان ایلام کلنگ‌زنی شد متعلق به مناطق محروم است.

وی با بیان اینکه در این راستا خیرین ۲۵ میلیارد ریال کمک کرده که جا دارد از این خیرین تقدیر شود، ادامه داد: در حوزه اعتبارات ملی و فصل پنجم نیز دارای رتبه دوم کشوری بوده و بیشتر بالای ۸۰ درصد در این زمینه داشته‌ایم.

این مسؤول اضافه کرد: در حوزه مقام سازی مدارس نیز با ۵۴ درصد پیشرفت طرح‌ حایز رتبه چهارم کشوری هستیم، در حوزه استانداردسازی نیز در دولت تدبیر و امید شروع شد و یکی از اقدامات موثر وزارت آموزش و پرورش است اقدامات مثبتی صورت گرفته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: یک‌هزارو ۴۰۰ کلاس درس طی سه سال گذشته در استان ایلام توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام استانداردسازی شده است.

برچسب ها :ناموجود