سیدمحمد حسینی صبح پنجشنبه در مراسم زنده‌یاد دکتر عادل آذر ضمن یاد و خاطره‌ی شهدای استان ایلام، گفت: جایگاه فاخر و بلندآوازگی دکتر آذر به دلیل تلاش بی وقفه علمی با کار جهادی و دغدغه‌مندی برای مردم بود.
وی با اشاره به حضور زنده‌یاد دکتر آذر در دفاع مقدس، افزود: این دانشمند یادآور جبهه‌های حق، علیه باطل بود، و در زمان جنگ هشت‌ساله با شهادت و جان‌فشانی، یک وجب از خاک به تصرف دشمن درنیامد.
معاون امور مجلس رئیس‌جمهور ادامه داد: وصیت‌نامه دکتر عادل آذر یک الگو برای همگان است که باید این وصیت‌نامه برای همه درس عبرت است‌.
حسینی بیان داشت: تاکید مرحوم آذر بر عبادت، یادگیری و علم‌آموزی بود که باید نصب‌العین همه باشد و این توصیه در دستور کار همه ما قرار گیرد.
وی اضافه کرد: دوری از منازعات و حواشی و خدمت بی وقفه به مردم، رویکرد اصلی مرحوم دکتر عادل آذر بود که باید همه مسئولان این رویکرد را با دقت‌نظر دنبال کنند.
معاون رئیس‌جمهور به بخش دیگری از وصیت‌نامه دکتر آذر اشاره کرد و گفت: ایشان در وصیت‌نامه خود با وجود اینکه بیشترین تلاش علمی را برای کشور در عرصه‌های مختلف داشته اما بازهم خود را مدیون دانسته که این نگاه انقلابی ستودنی است، وصیت‌نامه‌ی دکتر آذر یک موعظه‌نامه و درس اخلاق برای همگان است.
حسینی همچنین ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی دانشمند هسته‌ای کشور شهید داریوش رضایی‌نژاد، گفت: این دانشمند هسته‌ای مایه مباهات و افتخار برای مردم این دیار است که وجود چنین دانشمندانی نشانگر توان علمی و استعداد برتر مردم این دیار است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهتمام مسئولان برای توسعه و رشد کشور در همه زمینه‌ها اشاره کرد و گفت: انسجام و پیوستگی بین مردم و دولت، نظام استکبار را آشفته کرده است و روز به روز شاهد رشد و توسعه‌ی کشور در همه‌ی ابعاد خواهیم بود.

برچسب ها :ناموجود