به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، مهندس حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی از نقش بی‌نظیر تغذیه گیاهی در سال 1401 و تأثیر آن در تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصولات اساسی همچون گندم، برنج، چغندرقند و سایر محصولات کشاورزی مواردی را یادآور شدند.
مهندس رسولی در همین ارتباط اشاره نمودند که در سال 1401 با تأمین 3.2 میلیون تن انواع کودهای یارانه‌ای گام بلندی برای تولید کمی و کیفی محصولات کشاورزی برداشته شد.
در ادامه ایشان به این نکته مهم تأکید داشتند که در سال 1401 نسبت به سال 1400 بیش از 550 هزار تن کودهای فسفاته و پتاسه بیشتری توسط کشاورزان عزیز مصرف شده است.
مهندس رسولی به افزایش 30 درصدی محصول گندم در سال‌جاری نسبت به سال قبل اشاره نمودند و تأکید داشتند که علی‌رغم کاهش میزان بارندگی و نزولات جوی در بسیاری از مناطق کشور، خوشبختانه با تغذیه مناسب محصول گندم، شاهد افزایش 30 درصدی تولید این محصول استراتژیک نسبت به سال زراعی قبل و همچنین رشد 82 درصدی نسبت به سال زراعی 1400 می‌باشیم.
وی یکی از مهمترین ابزار و سهل‌الوصول‌ترین روشهای نیل به خودکفایی در محصولات اساسی را تغذیه گیاهی برشمردند و در پایان مصاحبه اعلام امیدواری نمودند که در سال 1402 با تخصیص منابع مالی مناسب بتوانیم نیاز کشور به کودهای کشاورزی را تأمین نموده و در آینده نزدیک با افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی شاهد خودکفایی کشور در تولید کلیه محصولات اساسی باشیم.

برچسب ها :ناموجود