استاندار ایلام در این نشست ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت استان در حوزه‌های مختلف به خلاصه‌ای از آنچه که در برگزاری مراسم باشکوه اربعین گذشت اشاره کرد و از رئیس جمهور، اعضای هیئت دولت و تمامی ارگان‌ها و نهادهای درگیر در این مراسم عظیم تقدیر و تشکر نمود.

در این جلسه رئیس‌جمهور، معاون اول رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت از ستاد اربعین استان و به‌طور ویژه از شخص بهرام‌نیا استاندار ایلام و مردم و نیروهای جهادی مؤثر در برگزاری مراسم اربعین‌حسینی قدردانی و تشکر کردند که در این راستا دکتر مخبر معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به عملکرد موفق استان ایلام عنوان کرد: حتی یک مورد نارضایتی از زبان زائرین در مرز مهران شنیده نشده است.

در این نشست همچنین اعلام شد که دولت باید توجه ویژه‌ای نسبت به ارتقای زیرساخت‌های استان ایلام داشته باشد و در این راستا اقدام نماید.

بهرام‌نیا در ادامه به تبیین و طرح مسائل و مشکلات و نیازمندی‌های استان ایلام در حوزه‌های مختلف اقتصادی، عمرانی، زیرساختی، فرهنگی و اجتماعی، اداری و سرمایه‌ی انسانی پرداخت که مورد توجه اعضای هیئت دولت جهت بررسی و توجه و تأمین اعتبارات مکفی به منظور حل مشکلات قرار گرفت.

استاندار ایلام در ادامه به طرح مطالبات استان در حوزه‌ی زیرساخت‌های مختلف به شرح ذیل پرداخت و خواستار توجه ویژه‌ی دولت در این راستا شد:

۱- تأمین اعتبار ویژه برای ساخت خط راه آهن از دو مسیر اندیمشک – دهلران و اسلام‌آبادغرب – ایلام که موجب تسهیل در تردد زوار، رونق صادرات کالا، پوشش کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی، ارزان شدن هزینه تردد و حمل و نقل، ایمنی در حمل و نقل، سفر ایمن، آسان و راحت و نیز جابه‌جایی مسافر و کالا و … رونق حمل و نقل در غرب کشور را به دنبال خواهد داشت.

۲- چهارخطه کردن جاده‌ی اندیمشک – دهلران – مهران و سایر راه‌های منتهی به مرز مهران که موجب تسهیل در تردد روان زوار و ایمنی سفر خواهد شد.

۳- تأمین اعتبار لازم جهت تعویض شبکه‌های آب شرب ایلام و… رفع معضل کم‌آبی و رفاه حال بیشتر مردم شهر ایلام و…

۴- تکمیل و ارتقا ی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ایلام

۵- پیگیری لازم جهت راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی چیلات، چنگوله و هلاله‌ی شمالی [که موجب رونق اقتصادی، رفع مشکل بیکاری و رفاه خانوارهای مناطق مرزی و پایداری بیشتر مرزنشینان خواهد شد.

۶- تأمین اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری رساندن ۲۵ ایستگاه پمپاژ آب استان که موجب رونق اشتغال، افزایش تولید و شکوفایی کشاورزی در استان خواهد شد.

۷- تأمین اعتبار لازم برای تکمیل و بهره‌برداری رساندن سامانه‌ی گرمسیری که با به ثمر نشستن این ابر پروژه موجب تحول در صنعت کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی و باغی و رونق اشتغال در استان خواهد شد.

گفتنی است که مطالب مطرح شده توسط دکتر بهرام‌نیا استاندار ایلام در نشست هیئت دولت، مورد توجه ویژه‌ی اعضای دولت قرار گرفت به‌طوری‌که در یک نمونه آن وزیر نیرو بر تأمین اعتبار ۱۰۰ درصدی سامانه‌ی گرمسیری تاکید کرد.

برچسب ها :ناموجود