محمدسبحان حسنی روز دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران اظهار کرد: مطابق پیش بینی ها امروز شاهد اوج بارش ها در استان ایلام بودیم که با اقدامات پیشگیرانه که از قبل انجام شده بود، کمترین مشکل ایجاد شد.

وی گفت: مطابق گزارش مسئولان و فرمانداران هم اکنون وضعیت در شهرهای استان عادی است و مشکلی در سطح استان وجود ندارد.

حسنی اضافه کرد: مشکلات ایجاد شده در حد آبگرفتگی و خسارت های جزئی به ابنیه های فنی بوده است.

معاون استاندار ایلام با اشاره به اینکه در بحث پاکسازی و لایروبی سیلبندهای شهر ایلام انجام شده است، افزود: مسئولان ارشد استان ایلام درصدد بهسازی کامل مسیل های استان هستند.

وی گفت: وقتی آماده باش در سطح استان اعلام می شود، تمامی دستگاه ها باید از حداکثر ظرفیت آماده خدمات رسانی باشند.

وی با اشاره به اینکه مدیران باید در صحنه عملیات حضور پیدا کنند و مشکلات مردم را از نزدیک حل کنند، افزود: دستگاه های اجرایی تا پایان اتمام سامانه بارشی در حالت آماده باش باشند.

حسنی تصریح کرد: مسیرهایی که دچار مشکلات ناشی از بازش های شدید شده در کمترین زمان ممکن پاکسازی شوند.

مدیر کل هواشناسی استان ایلام با اشاره به اینکه کماکان هشدار سطح نارنجی در شمال استان و هشدار سطح قرمز در جنوب استان برقرار است، افزود: برای فردا پیش بینی می شود بارش ها در استان ایلام به شکل امروز گسترده و شدت نداشته باشد.

سیروس نادری زرنه افزود: مدیران دستگاه های اجرایی استان کماکان در حالت آماده باش باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام نیز با اشاره به اینکه هلال احمر از صبح امروز به دلیل شدت بارش ها مشغول خدمات رسانی بوده است، افزود: به ۱۵۸ نفر در سیلاب امروز خدمات رسانی شده است.

غلامرضا علی محمدی تصریح کرد: آبگرفتگی از ۱۶ منزل مسکونی در شهر ایلام توسط هلال احمر انجام شده است.

وی گفت: برای خانواده‌ها و افرادی که دچار مشکل آب گرفتگی شدند، پتو، تغذیه، موکت، چادر و…از طریق هلال احمر به آنها ارائه شده است.

مدیرکل راهداری استان ایلام نیز گفت: مشکلی در بحث تردد در مسیرهای استان وجود ندارد.

سیدزاهدین چشمه خاور با اشاره به اینکه تمامی مسیرهای استان ایلام باز هستند، خاطرنشان کرد: تمامی اکیپ های راهداری در استان در حالت آماده باش هستند.

بارندگی های صبح امروز در ایلام موجب تعطیلی دانشگاه ها و کلیه مقاطع تحصیلی شد.

برچسب ها :ناموجود