محمدباقر شریفی روز یکشنبه در نشست شورای اداری این شهرستان سیروان، اظهار کرد: فرمانداری سیروان در بین شهرستان های استان بنا به اعلام دفتر مدیریت و عملکرد بازرسی وزارت کشور با بالاترین امتیاز موفق به کسب رتبه اول در حوزه ارزیابی عملکرد شده است.

وی با بیان اینکه این ارزیابی در هشت محور و ۵۱ شاخص بوده که هر ساله برای بررسی عملکرد فرمانداری ها صورت می گیرد، گفت: این شاخص ها شامل امنیتی و انتطامی، توسعه مشارکت های اجتماعی، هماهنگی امور اجتماعی، عمران و توسعه شهری و روستایی، مدیریت بحران، هماهنگی امور اقتصادی، زنان و خانواده، ارزیابی عملکرد، ارتقا سلامت اداری، پاسخگویی و صیانت از حقوق شهروندی و غیره بوده است.

شریفی در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات اسفندماه سال جاری، تصریح کرد: چهار اصل مهم انتخابات شامل امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت که مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید نصب العین مدیران ادارات این شهرستان در راستای برگزاری انتخاباتی با حضور با شکوه مردم قرار گیرد.

فرماندار سیروان با بیان اینکه انتخابات آبروی نظام است، افزود: هیچ مدیری حق حمایت از داوطلب نمایندگی را ندارد و با توجه به تاکید استاندار ایلام هر مدیری تخلف انتخاباتی داشته باشد، فورا عزل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تمام مدیران شهرستان باید با تمام توان برای برگزاری انتخابات هرچه با شکوه تر تلاش کنند، افزود: مهمترین رسالت مجریان و دست اندرکاران، برگزاری انتخاباتی قانونی، آرام، امن، پرشور و باشکوه با حضور حداکثری مردم است.

شریفی خاطرنشان کرد: اعتماد مردم به عوامل و دست اندرکاران انتخابات یک سرمایه مهم سیاسی است و جلب مشارکت مردم در همه عرصه های اجتماعی و سیاسی مستلزم فراهم کردن زمینه های اعتماد اجتماعی است.

فرماندار سیروان ابراز کرد: همه افرادی که در امر برگزاری انتخابات دخیل هستند باید اجرای صحیح قانون در تمام مراحل انتخابات را مدنظر داشته و لازم است که در راستای صیانت از آرای مردم و پیروی از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن رای مردم گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه نهضت ملی مسکن باید به صورت ویژه در دستور کار باشد و اجرایی شود، تصریح کرد: دولت سیزدهم برای خانه دار کردن اقشار نیازمند برنامه دارد که این موضوع از طریق طرح نهضت ملی مسکن محقق خواهد شد.

شریفی تأکید کرد: مدیران شهرستان برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی با جدیت تمام پای کار باشند و تعهدات اشتغال شهرستان باید کامل اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه روستا گردشی باید به صورت مستمر در دستور کار قرار گیرد تا مدیران از نزدیک با مشکلات مردم روستاهای شهرستان آشنا شوند و برای رفع آنها چاره اندیشی کنند، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۲ روستا بازدید شده و خوشبختانه در زمینه ایجاد زیرساخت ها، اقدامات خوبی انجام شده است.

فرماندار سیروان خاطرنشان کرد: مبلغ ۷۰ میلیارد ریال از طریق بنیاد مستضعفان برای تعمیر و تجهیز مدارس شهرستان اعتبار جذب شده و تلاش می شود که از طریق مسئولیت های اجتماعی کارخانه سیمان برخی از پروژه های مهم و اساسی به سر انجام برسند.

برچسب ها :ناموجود