سیدزاهدین چشمه خاور اظهار داشت: در دنیا حمل و نقل به عنوان یک صنعت بسیار قوی نگاه می‌شود، هر کشوری که حمل و نقل قوی دارد قطعاً صنعت قوی هم دارد.

وی بیان کرد: در کشور ایران نیز تقریباً ۹۵ درصد جابه جایی کالا و مسافر از طریق حمل و نقل با ناوگان عمومی و از طریق جاده انجام می‌شوند؛ پویایی حمل و نقل در کشور نشانه پیشرفتگی و اقتصاد کشور است.

وی با اشاره به اینکه کشور ما خوشبختانه در این زمینه پویا است، ادامه داد: در استان ایلام ۱۳۶ شرکت کالا و مسافر وجود دارد که همه در حال فعالیت هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام افزود: یک هزار و ۶۰۰ دستگاه ناوگان مسافری، سواری، ون، اتوبوس، مینی بوس و نزدیک به ۵ هزار و ۴۴۸ دستگاه تریلی، کامیون، کامیونت باری در استان فعال است.

چشمه خاور تصریح کرد: همچنین ۹ هزار و ۵۶۰ دستگاه وانت بار در داخل این استان کار جابه جایی حمل بار را به انجام می‌رسانند هنوز وانت بار را وارد چرخه کارت هوشمند نشده ولی دستور سازمان است که این مهم نیز به زودی انجام شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام اظهار کرد: نزدیک به ۷ هزار راننده در صنعت حمل و نقل استان مشغول کار هستند.

وی بیان داشت: در استان ایلام در یک سال گذشته نزدیک ۴ میلیون تن کالا در سطح استان جابه جا شده است.

برچسب ها :ناموجود