حسن بهرام‌نیا روز پنجشنبه در بازید از زیرساخت های اربعین مهران اظهار کرد: برای رفاه حال زائران با همکاری بخش خصوصی، پارکینگی با ظرفیت ۱۰ هزار خودرو در پایانه مرزی با مساحت ۱۵ هکتار در حال ساخت است.

وی افزود: وجود این پارکینگ از ضروریات پایانه مرزی مهران محسوب می‌شود که عملیات این پارکینگ در حال انجام است.

بهرام نیا تاکید کرد: نرخ پارک خودرو در این پارکینگ، براساس نظر ستاد اربعین و با نظارت دستگاه‌های متولی است.

استاندار ایلام ادامه داد: امسال جانمایی مواکب در میدان اربعین براساس نظر و برنامه ستاد اربعین استان است و نقشه جامع آن به زودی تدوین می‌شود.

وی با اشاره به دیدار خود با رییس سازمان برنامه و بودجه در آینده نزدیک، اضافه کرد: در این دیدار اعتبارات لازم برای پروژه ۶ خطه (۱۱ کیلومتر مسیر شهر مهران تا میدان اربعین) پیگیری می‌شود.

استاتدار ایلام در ادامه از محوطه تجاری گمرگ مهران بازدید کرد و در جریان این بازدید با تاکید بر نظم و انضباط در صدور مانفیست و دیگر امورات، افزود: کل مساحت گمرک مهران ۱۵ هکتار است که ۱۱ هکتار آن عملیاتی و چهار هکتار به ابنیه و مستحدثات اختصاص یافته است.

وی افزود: باید از سیم کارت فروشی و مسافرفروشی غیر مجاز در پایانه مرزی جلوگیری شود و تحولی در بحث نظافت و رعایت مسایل بهداشتی، لاین بندی و روشنایی محوطه انجام شود که به طور قطع رضایت رانندگان و ترخیص کاران در گمرک را به دنبال دارد.

برچسب ها :ناموجود