به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام؛ سیامک بیگی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام از تامین و توزیع انواع کود از ابتدای سال 1402 تاکنون در استان ایلام خبر داد.

سیامک بیگی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال 1402 تاکنون مقدار 57 هزار 732 تن انواع کود شیمیایی شامل اوره، سوپر فسفات تریپل، سولفات پتاسیم و فسفات 13% توسط شبکه کارگزاری بین کشاورزان 12 شهرستان استان ایلام توزیع شد.

بیگی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام گفت: در سال ۱۴۰۲ توزیع کود یارانه‌ای نسبت به سال قبل بیش از 757 تن افزایش داشته است.

وی افزود: از این مقدار کود توزیعی 48 هزار و 136 تن کود ازته بوده است.

وی اشاره کرد: کودهای تخلیه شده در انبار مرکزی پس از تایید آنالیز بلافاصله به انبارکارگزاران در شهرستان ها حمل و سپس بین کشاورزان توزیع گردیده است.

وی تاکید کرد: تخصیص کود به کشاورزان براساس اطلاعات زمین و محصول ثبت شده در سامانه جامع پهنه بندی و از طریق سامانه کنترل و پایش مواد کودی انجام می شود و این سامانه امکان رصد، کنترل سریع و به روز نوع کود، مقدار و افراد تحویل گیرنده را فراهم می کند.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام گفت: کودهای فوق در قالب تعداد 108150 حواله به مقدار 61 هزار و 989 تن صادر و توزیع شده است.
بیگی بیان داشت: این مقدار کود توسط 65 کارگزار بخش خصوصی در مناطق مختلف استان توزیع و در اختیار کشاورزان قرار گرفت.

برچسب ها :ناموجود