نماینده مردم استان در مجلس شورای خبرگان رهبری گفت: شرکت گاز ایلام در گازرسانی به مناطق کم برخوردار و صعب العبور استان موفق بوده است.

حجت‌الاسلام وعده مرادبیگی در دیدار با مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام، افزود: خدمات شرکت گاز استان ایلام در زمینه گازرسانی به اقصی نقاط استان، صنایع تولیدی، ایجاد زیرساخت های اربعین و کمک به برگزاری یادواره های شهدا بسیار خوب و قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه با اشاره به اینکه وضعیت گازرسانی در مناطق شهری و روستایی ایلام مطلوب است، اظهار داشت: یکی از خدمات مهم و ارزشمند نظام جمهوری اسلامی به ملت شریف ایران، توسعه گاز و بهره برداری از این نعمت بزرگ است.

نماینده مردم استان در مجلس شورای خبرگان رهبری با بیان اینکه ردپای شرکت گاز استان در اجرای گازرسانی به مناطق محروم قابل لمس است، تصریح کرد: خدمت به مناطق کم برخوردار از وظایف مسئولان است که خوشبختانه شرکت گاز در این زمینه تلاش کرده است.

حجت‌الاسلام مرادبیگی گفت: در دولت سیزدهم به گازرسانی به مناطق صعب العبور و محروم توجه ویژه ای شده به طوری که هم اکنون روستاهای سردسیر و گرمسیر هلیلان و برخی مناطق دیگر از این نعمت برخوردار هستند.

همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: هم اکنون تمامی شهرها ۹۹ درصد جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی برخوردار هستند و استان ایلام با ۲۱۶ هزار مشترک در ردیف استان های سبز کشور از لحاظ توسعه گازرسانی قرار گرفته است.

محمود کشاورز افزود: گازرسانی به مناطق محروم از مولفه‌های اصلی توسعه پایدار روستایی است و روند اجرایی پروژه‌های گازرسانی که از مناطق کمتر توسعه‌یافته و سخت گذر است در سال گذشته بسته شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به اتمام عملیات گازرسانی مناطق روستایی در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون یک شهر و ۸۵ روستا در اقصی نقاط استان ایلام از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

کشاورز با اشاره به اینکه در طول سال گذشته ۳۸۵ منزل خانوار تحت حمایت کمیته حضرت امام (ره) و بهزیستی لوله کشی داخلی انجام شده است، افزود: این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی و کمک به اقشار نیازمند جامعه در مجموع تعداد ۳۸۵ مورد گازکشی داخلی ساختمان افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در طول سال گذشته بصورت رایگان انجام داده است.

وی افزود: علاوه بر انجام وظایف ذاتی شرکت بعنوان یک دستگاه خدمات رسان تلاش شده که اقدامات فرهنگی نیز در سرلوحه وظایف تعریف شود از جمله برپایی موکب در ایام اربعین حسینی، انجام وظیفه در برپایی یادواره‌ای شهدا، تکریم و دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان در استان بوده است.

برچسب ها :ناموجود