مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: بیش از سه هزار دانش آموز ایلامی برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی امروز و فردا با هم به رقابت می پردازند.

علی درویشی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در این استان، اظهار کرد: این آزمون روزهای ۳۱ خرداد و اول تیرماه در سطح مناطق مختلف این استان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در ۲۱ حوزه امتحانی در مرکز استان و چهار شهرستان ایوان، چرداول، دهلران و دره شهر برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرروش استان ایلام ابراز کرد: از تعداد سه هزار و ۱۲۰ دانش آموز متقاضی که در این آزمون شرکت کرده اند یک هزار و ۴۸۴ نفر، داوطلب ورود به مدارس استعداد های درخشان در ۲ مقطع اول و دوم متوسطه هستند.

درویشی یادآور شد: مابقی این دانش آموزان برای ورود به مدارس نمونه دولتی در مقطع دوم متوسطه باهم به رقابت می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع از میان تمام متقاضیان شرکت کننده در این آزمون، ۲۲۰ نفر در مدارس استعدادهای درخشان و ۲۴۰ نفر در مدارس نمونه دولتی پذیرفته خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با بیان اینکه ۲ مدرسه استعدادهای درخشان و چهار مدرسه نمونه دولتی در این استان وجود دارد، گفت: نتایج این آزمون مردادماه سال جاری اعلام می شود.

برچسب ها :ناموجود