علی‌محمد لروند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایوان در ادامه سلسله مباحث مربوط به آفت‌های زندگی، به آفت فراموش کردن گذشته پرداخت و اظهار داشت: اگر بعضی قدر نظام اسلامی را نمی‌دانند، دلیل این است که چون ظلم‌های گذشته را فراموش کرده‌اند و اگر برخی به پدر و مادر خود بی‌حرمتی می‌کنند و یا وقتی به مقامی می‌رسند مغرور می‌شوند چون گذشته را فراموش کرده‌اند.

امام جمعه ایوان گفت: خداوند حکیم در جاهای مختلف قرآن کریم این فراموشکار را به شدت مذمت کرده است.

وی با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، این هفته را به دولتمردان تبریک گفت و تصریح کرد: کارنامه دولت در خیلی موارد موفقیت‌آمیز بوده است.

خطیب جمعه ایوان به بیان موفقیت‌های دولت پرداخت و تاکید کرد: عملکرد وزارت اطلاعات در شرایط حساس امروز مقتدر و عزت آفرین است،  سیاست‌های اقتصادی دولت در مهار تورم ستودنی و افزایش صادرات غیر نفتی قدم بزرگی در مقابله با اقتصاد تک محصولی است.

وی با بیان اینکه ارتقاء گازکشی به ۹۰ درصد از کشور کار بزرگی است، ادامه داد:  افزایش ذخیره گندم به میزان دو سال، گام مهمی در خودکفایی گندم است، البته اگر پول گندم زودتر به کشاورز برسد شیرینی این خودکفایی بیشتر خواهد شد.

امام جمعه ایوان طرح سلامت در دولت روحانی را کار بزرگی خواند و گفت: در هیچکدام از دولت‌های گذشته چنین کاری در عرصه سلامت وجود نداشته است.

وی از حضور وزیر آموزش و پرورش در استان و حضور معاونت متوسطه وی در شهرستان ایوان تقدیر کرد.

لروند در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته تصریح کرد: با توجه به اینکه مسیر اولیه راه آهن اسلام آباد ایلام در سنوات گذشته از مسیر ایوان مصوب شده و کلنگ آن نیز به زمین خورده، انتقال مسیر راه آهن به مسیر دیگری را خلاف عرف و شرع دانست.

وی افزود: چون مسیر راه کربلا در جاده حمیل قرار گرفته اگر مسیر راه آهن نیز در مسیر دیگری باشد شهرستان ایوان در بن بست بیشتری قرار می‌گیرد که منصفانه نیست.

امام جمعه ایوان در پایان اظهار داشت: از مسؤولین استان تقاضا دارم که به این مطالبه مردم شریف ایوان توجه ویژه داشته باشند.

برچسب ها :ناموجود